HAKKIMIZDA

About_Us_History_259x194.jpg

 Tarihçemiz

Antalis dünyanın farklı bölgelerinde bulunan kırkın üzerinde uluslararası dağıtım şirketinin bir araya gelmesi suretiyle 2000 yılında doğmuştur. Günümüzde tamamen Sequana'ya ait bağlı kuruluşudur.
Antalis'in piyasaya olan vizyon yaklaşımı ve söz konusu oyuncuların ortak deneyim ve güçleri, şirketi Avrupa'daki öncü satıcılardan biri haline getirmiştir.  Uyum içindeki üretim ve satış süreçleri, ortak tedarik ve lojistik sistemleri, benzersiz marka ve benzersiz konumlandırma, global bir piyasa yaklaşımı ve kapsamlı yerel uzmanlığı ile Antalis günümüzde, müşterilerine en kapsamlı ürün ve tutarlı ürün ve hizmet yelpazesini sunmaktadır.
 

 

Antalis'in Uluslararası Arenadaki Geçmişi

  • 1991:  Fransa'da bulunan Arjomari Prioux şirketi ile İngiltere'de bulunan Wiggins Teape Appleton şirketlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Arjo-Wiggins Appleton'ın kurulması. Arjomari-Prioux ve Wiggins Teape Appleton'ın 2 dağıtım departmanı bir araya gelerek ticari işler departmanını Arjowiggins Merchanting olarak adlandırmıştır.
  • 2000: Arjowiggins Merchanting, Antalis haline geldi. Ülkelerin her birinde Arjowiggins Merchanting mirasına ait farklı markalar aynı çatının altında toplandı: Antalis. Örneğin İngiltere'deki Wiggins Teape, İspanya'daki Tomas Redondo, Fransa'daki Arjomari Diffusion, İsviçre'deki Mühlebach, Belçika'daki Haseldonckx ve Hollanda'daki Alpha Papier Antalis adını aldı.
  • 2007: Antalis, M-real'in kağıt ticareti ile ilgilenen departmanı olan The Map Merchant Group'u satın aldı. Bu alım vasıtasıyla Antalis, Avrupa'daki 1 numaralı kağıt distribütörü ve dünyanın 4 numaralı kağıt distribütörü oldu. Antalis hizmetlerini özellikle İskandinavya, Baltık Devletleri ve Doğu Avrupa'daki müşterilerine sunacak şekilde genişletti.
  •  Antalis, yakın geçmiş yıllarda yüksek potansiyeli olan Ambalaj ve Görsel iletişim malzemeleri sektörlerine yöneldi.

 

Our managment team

Organigramme_update.jpg